UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Świat»Newsy»Jay Z, Eminem i Drake najlepiej zarabiającymi raperami!

Jay Z, Eminem i Drake najlepiej zarabiającymi raperami!


sobota, 02 maj 2015 19:40


Magazyn Billboard przygotował listę najlepiej zarabiających artystów za rok 2014. Na liście znalazło się 40 muzyków a wśród nich m.in. Jay Z, Eminem i Drake. Dochód zawiera sprzedaż albumów, streaming, publikacje oraz koncerty.

Jay Z z 16. miejsca znalazł się na 9. z zarobionymi 22 milionami dolarów z czego 19.1 miliona pochodzi z grania koncertów. Raper zainkasował również 456,700 tysięcy ze streamingu, ciekawi jesteśmy ile Jay zarobi w 2015 roku dzięki swojej platformie - Tidal.

jay

Eminem zajął miejsce 20. z zarobionymi 11.9 milionami dolarów z czego 4.2 miliona zyskał ze sprzedaży albumów. Za streaming raper otrzymał 1.1 miliona, co czyni go najlepiej zarabiającym w tej kategorii. Shady zainkasował również 5.2 miliona za trasę koncertową "Monster", którą odbył w zeszłym roku z Rihanną.

eminem

Drake na liście pojawił się po raz pierwszy - zajmując 21. miejsce. Aubrey nie wypuszczając albumu w 2014 roku zarobił łącznie 10.6 miliona, z czego dzięki koncertom 7.7 miliona oraz 1.7 miliona to za sprzedaż albumów.

drake

 

Trzeba przyznać, że sumy są imponujące jednak na pierwszym miejscu z zarobionymi 46 milionami dolarów znalazła się popowa grupa - One Direction. Boys band za samą trasę koncertową "Where We Are" otrzymał 40.7 milionów dolarów (!).

 Komentarze