UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Newsy»MIUOSH x JIMEK x NOSPR - Bawełna LIVE

MIUOSH x JIMEK x NOSPR - Bawełna LIVE


środa, 27 maj 2015 17:10


Wydawnictwo to zapis pierwszego na świecie koncertu łączącego muzykę symfoniczną i rap., wzbogacone o DVD zawierające video z koncertu oraz film dokumentalny z przygotowań i prób do niego.

Miuosh ma 28 lat, 5 złotych płyt i jedną platynową. W marcu wystąpił z orkiestrą, która ma 79 lat i nagrała ponad 200 płyt. Miuosh oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia łącząc siły i udowodnili nam, że dobra muzyka nie zna granic.

Takiego koncertu jeszcze nie było. Hip-hop w wydaniu symfonicznym po raz pierwszy usłyszeliśmy w Katowicach. To dość naturalne, że to właśnie w Katowicach w jednym projekcie spotkają się muzycy symfoniczni i hip-hopowcy. Przecież nowa siedziba NOSPRu sąsiaduje z Bogucicami, jednym z inkubatorów polskiego rapu.

Za aranżacje muzyki w całości odpowiada Radzimir Dębski, komponujący pod pseudonimem Jimek artysta, o którym zrobiło się głośno po tym jak jego remiks piosenki Beyonce pokonał 3.000 innych utworów i trafił na płytę wokalistki. Gościnnie wystąpili między innymi Joka czy Katarzyna Gołomska z zespołu Lilly Hates Roses.

CD:
1.Crux
2.Corona
3.Więcej niż możesz
4.Bawełna
5.Nie mamy skrzydeł
6.Jerycho
7.Rio
8.Za Tobą feat. Kasia Golomska
9.Dowód
10.Absynt
11.Reprezent feat. Joka
12.Piąta Strona Świata feat. Jan "Kyks" Skrzek
13.Cisza (Jan "Kyks" Skrzek tribute)

DVD:
video z koncertu
film dokumentalny "Parę dni w KTW"
materiały dodatkoweKomentarze