UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Wideo»WIDEO: ZETENWUPE - Historyjka stulecia

WIDEO: ZETENWUPE - Historyjka stulecia


wtorek, 23 czerwiec 2015 15:17


"Historyjka stulecia" to utwór z płyty "Serwus 2015", który jest dodatkiem do preorderu "Bejbo". Sprawdźcie te historyjkę.

"Ludzie z przeszłości spacerują po mojej głowie" nawinął kiedyś Pezet. Wiadomo nie od dziś, że to jacy jesteśmy i co w życiu robimy, to w dużym stopniu wypadkowa naszych doświadczeń, poznanych na przestrzeni lat ludzi i przeżyć z nimi związanych. Wiadomo też, że do płyty "Bejbo" dodajemy reedycję undergroundowego "Serwusa", na który Zetenwupe dograło parę nowych, wyjątkowych utworów. W tym właśnie "Historyjkę Stulecia".

"Historyjka Stulecia" to sentymentalna podróż, galeria portretów, przedstawienie osób, które Mada i Kaietanovich poznali na swojej twórczej i życiowej drodze, którzy w ten bądź inny sposób zapisali się w ich pamięci. "Historyjka Stulecia" to też urywki ważnych wydarzeń. Wspomnienia miejsc w których Zetenwupe grali koncerty, pierwszych, dorywczych prac, jak i zestaw symboli, które odcisnęły się na ich wrażliwości jako twórców. Znalazło się też miejsce autorefleksję. Ten utwór jest jak chwila, w której zatrzymujemy się na kilka minut w biegu codziennych obowiązków, by porozmawiać ze sobą, przeanalizować co doprowadziło nas do momentu w którym jesteśmy.

Teledysk do utworu nakręcił i zmontował Ludwik Lis, twórca STYLUWARSZAWSKIEGO, który połączył retrospekcyjne motywy z galerią bliskich Zetenwupe postaci, dodając trochę symboli, tworząc z całości niesamowitą, obrazkową podróż przez "Historyjkę Stulecia".

 Komentarze