UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Patronat»MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ'ÓW IDA 2015

MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ'ÓW IDA 2015


czwartek, 12 listopad 2015 18:40


MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ'ÓW IDA 2015

DATA: 5 grudnia 2015

MIEJSCE: ICE Kraków Congress Centre

ADRES: ul. Marii Konopnickiej 17

 

PROGRAM:

Część bezpłatna:

12.00 – 17.00

  • Warsztaty Dj'skie
  • Największa w Polsce Scratch Sesja
  • Festiwal Filmów Turntablistycznych
  • Wystawa i testy sprzętu dj'skiego

Część biletowana:

start 18.00

Pokazy specjalne:

  • DJ Qbert (USA)
  • DJ Woody (UK)
  • Ritchie Ruftone (UK)
  • Deejay Irie (HOL)

Koncerty:

  • Rasmentalism & Sinfonietta Cracovia
  • Kali & Sinfonietta Cracovia

Afterparty:

Forum Przestrzenie

Deejay Irie, Ritchie Ruftone, Dj Kfjatek

OPIS IMPREZY

Impreza główna:

Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA to nie tylko najbardziej prestiżowe zawody dj-skie w Polsce, ale przede wszystkim najważniejsze tego typu zmagania na świecie. Od kilku lat, wraz z nadejściem grudnia, Kraków przekształca się na jedną noc w światową stolicę turntablismu. Zawodnicy ze wszystkich zakątków globu walczą o tytuł Mistrza Świata Dj'ów w dwóch kategoriach: Show oraz Technical. W tym roku mistrzowie gramofonów spotkają się w Krakowie po raz dziewiąty. Począwszy od pierwszej edycji impreza jest wspierana przez Urząd Miasta Krakowa. Dzięki tej współpracy Kraków ma szansę pokazać się jako miasto z charakterem, otwarte na awangardowe wydarzenia i odwiedzane przez kluczowe postacie światowej sceny dj-skiej. W tym roku impreza przenosi się do jednej z najnowocześniejszych sal audytoryjnych w Europie - ICE Kraków Congress Centre. Organizatorzy   przygotowali na tą okazję wyjątkowe „show".  Podczas imprezy wystąpi ikona dj'ingu z USA – Dj Qbert, najlepsi dj'e globu miksujący dźwięk z obrazem Dj Woody i Deejay Irie, dwukrotny Mistrz Świata Ritchie Ruftone oraz Kali i zespół Rasmentalism z gościnnym udziałem Sinfonietta Cracovia. Całość poprowadzi charyzmatyczny Sztigar Bonko.

Część dzienna:

Wieczorną imprezę poprzedzi otwarta dla wszystkich, bezpłatna część wydarzenia obejmująca warsztaty dj'skie, festiwal filmów turntablistycznych, testy sprzętu dj'skiego oraz największą w Polsce Scratch Sesję wspieraną przez polskiego producenta profesjonalnych stołów dj'skich firmę Humpter. Poszczególne atrakcje rozlokowane będą w sali teatralnej oraz na terenie obszernego „foyer" budynku na poziomie pierwszym. W „foyer" stanie scena „Humpter Scratch Session" oraz stoiska wystawiennicze, a warsztaty i festiwal obejmie sala kinowa.

HISTORIA MISTRZOSTW IDA

International DJ Association to międzynarodowa organizacja z siedzibą w  Krakowie skupiająca dj-ów. IDA wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation, a jej głównym celem jest promocja turntablismu, czyli używania gramofonu jako instrumentu muzycznego. Obecnie IDA posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 15-stu krajach świata (Anglia, Francja, Rosja, Czechy, Słowacja, Portugalia, Niemcy, Holandia, Belgia, Indie, Filipiny, Kanada, Polska, Nowa Zelandia, Grecja, Australia, Brazylia). W każdym kraju, w którym działa przedstawicielstwo IDA organizowane są mistrzostwa mające na celu wyłonienie najlepszego dj-a. Następnie dj-e, którzy wygrali krajowe eliminacje, spotykają się na Mistrzostwach Świata. W ramach ITF rozegrano 10 edycji Mistrzostw Świata. IDA zorganizowała osiem zawodów o tytuł Mistrza Świata, wszystkie w Polsce. Sukces krakowskich imprez w 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 roku oraz warszawskiej w roku 2008 sprawił, iż Polski oddział IDA jest najlepiej zorganizowaną placówką International DJ Association na Świecie. Dzięki temu po raz kolejny organizujemy ten znany międzynarodowy turniej. Duży wpływ na mocną pozycję naszego kraju w strukturach IDA ma nagrywany co roku teledysk promujący imprezę. Wszystkie dotychczasowe produkcje udało nam się wypromować z dużym globalnym sukcesem.

TELEDYSK PROMOCYJNY IDA 2015

Najważniejszym elementem kampanii promocyjnej imprezy jest specjalnie nakręcony na tę okazję teledysk muzyczny. Teledysk ma za zadanie promocję zarówno imprezy jak i Miasta Krakowa.

DJ QBert - Crazy Raw feat. DJ IQ, Ritchie Ruftone, DJ VaZee (IDA 2015 Promo Official Video)

GWIAZDY SPECJALNE IDA 2015

DJ QBERT  (USA)

Dj Qbert uznawany jest za najlepszego dj'a wszech czasów. Opinię tą wypracował zdobywając trzykrotnie tytuł Mistrza Świata oraz zajmując na stałe miejsce w dj'skiej Hall of Fame. Qbert jest, także założycielem Invisible Scratch Piklz – legendarnej ekipy z Kalifornii, do której obok niego należą D- Styles i Shortkut. Występ Qberta w ICE Kraków to wydarzenie muzyczne na skalę europejską.

DJ IRIE (HOL)

Dj Irie pochodzi z Holandii i jest najbardziej docenianym na Świecie dj'em miksującym jednocześnie obraz i muzykę. To właśnie dlatego został on zaproszony do Krakowa na pokaz specjalny podczas IDA WORLD FINAL. Oprócz pokazu zagra on podczas afterparty w Forum Przestrzenie Irie to 5 –cio krotny Mistrz Holandii DMC Champ (2002 , 2003, 2004, 2005, 2008) i numer 3 w DMC Online Battle 2014.

DJ WOODY (UK)

Woody to wielokrotny Mistrz Świata i drugi obok Irie'go najbardziej
doceniany na świecie Dj miksujący na żywo jednocześnie obraz i muzykę. Jego
pokazowe sety "Hip Hop is 40" czy "Big Phat 90's" to niezwykłe połączenie
historii kultury hip hop z najwyższej jakości audio-video skreczem.

RITCHIE RUFTONE (UK)

Ritchie Ruftone to najbardziej utytułowany turntablista ostatnich lat. W zeszłym roku zdobył zarówno Mistrzostwo DMC jak i IDA. Pochodzi z Edynburga w Szkocji. Podczas grudniowej imprezy zaprezentuje specjalny „show" oraz poprowadzi imprezę Afterparty w Forum Przestrzenie.

RASMENTALISM (POL)

10 grudnia 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Asfalt Records ukazał się pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedaży album Rasmentalism zatytułowany „Za młodzi na Heroda". Albumem tym zespół ukształtował sobie miejsce w czołówce polskiej sceny hip-hop. W ICE Kraków Rasmentalism wystąpi wraz z Sinfonietta Cracovia.

KALI (POL)

Wywodzący się z Krakowa raper Kali należy obecnie do 10-ciu najpopurlaniejszych w Polsce artystów. Jego teledyski mają prawie 250 milionów wyświetleń, a profil na facebooku ponad 500 tys fanów. Szczególnie doceniana jego płyta to „Kali Sentymentalnie", na której znajduje się między innymi utwór „H.E.R.O", którego teledysk wygrał prestiżowy festiwal YACH FILM. W ICE Kraków Kali wystąpi wraz z Sinfonietta Cracovia.

SINFONIETTA CRACOVIA (POL)

Sinfonietta Cracovia to zespół, który łączy w sobie niesłychaną żywiołowość z profesjonalizmem najwyższej próby. Potencjał artystyczny i młodość orkiestry oraz jej otwartość na wszelkie dziedziny i wymiary muzyki, jak również łatwość, z jaką przenosi się od repertuaru kameralnego do pełnej symfoniki – stawiają ją w rzędzie najwybitniejszych zespołów kameralnych w Polsce i w Europie, gdzie ma znakomite notowania wśród melomanów i recenzentów. Podczas IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS orkiestra smyczkowa będzie wspierać koncerty Kali & Rasmentalism.

Przedsprzedaż biletów:

70 zł do 30.11 lub do wyczerpania puli biletów
85 zł od 1.12

Bilety dostępne w sieci ticketpro.pl

oraz w sklepach na terenie Krakowa:

IDEA KIX ul. Bożego Ciała 24
HP HOP STUFF ul. Floriańska 24

UWAGA: Do każdego biletu dodajemy specjalną płytę IDA PROMO CD z utworami występujących na imprezie artystów.
Płyta dodawana będzie wszystkim uczestnikom przy wejściu na imprezę.

Imprezę wspiera Urząd Miasta Krakowa.

PATRONI MEDIALNI:
Radio ESKA, ESKA TV, CGM, Streeters.pl, Dziennik Polski, DJ CITY, Where2B, cgm.pl, VICE, VAIB, AKTIVIST, Rap Made In Krk

WSPÓŁPRACA:
Forum Przestrzenie, ICE Kraków, KBF

SPONSORZY:
Native Instruments - Traktor, Ortofon, Magma Bags & Accesories, Red Bull, Concept Music Art, Hotel IBIS, Qucktransfer, Slope, Intruz, F16 Tattoo Familia, Sushiro, CapKilla, Humpter, Vinilificio

LINKI:

Oficjalny Fan Page IDA na Facebook

Wydarzenie IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS na Facebook

Oficjalna strona IDA WORLD

Strona Agencji Zooteka

Agencja ZOOTEKA / IDA Poland:

Tomasz Kubik (główny organizator)

mail: tk EP_AT zooteka EP_DOT com EP_DOT pl

Ray Kawalec (rzecznik prasowy)

mail: rk EP_AT idagermany EP_DOT orgKomentarze