UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Newsy»25.rocznica śmierci Andrzeja Zauchy - mixtape

25.rocznica śmierci Andrzeja Zauchy - mixtape


wtorek, 11 październik 2016 09:26


10 października mija dokładnie ćwierć wieku od tragicznej i przedwczesnej śmierci Andrzeja Zauchy – jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów wszech czasów. Z tej okazji ukazał się specjalny DJ mixtape, prezentujący przekrój bogatej i rozproszonej twórczości
krakowskiego muzyka.

„Zaufaj sobie. Andrzej Zaucha 1949-1991" to muzyczny hołd dla wszechstronnego i utalentowanego artysty, który przez kilka dekad czarował polską publikę pięknym mocnym głosem, jazzowo-soulowym frazowaniem oraz poruszającymi swą niepospolitą wrażliwością tekstami. Autorami tego niemal 80-minutowego miksu – na który składa się 36 utworów pochodzących z całego okresu twórczości Zauchy – są Piotrek Anuszewski (DJ i promotor związany z cyklem imprezowym Rap History Warsaw) oraz Błażej Górniak (skreczer występujący wcześniej pod pseudonimem Mewa).

Wkrótce mixtape ukaże się w formie fizycznej w postaci kolekcjonerskiego digipaku. Jego szata graficzna została zaprojektowana przez Serge_Sergio, a gościnnie udzielił się na nim m.in. dwukrotny Mistrz Polski DJ-ów Pan Zimna Łapa. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem limitowanego egzemplarza zapraszamy do kontaktu pod mailem:

nasnierozdzieli<małpa>gmail.com

 Komentarze