UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Wydarzenia»Astronautalis wystąpi we Wrocławiu

Astronautalis wystąpi we Wrocławiu


piątek, 17 luty 2017 12:11
Astronautalis wystąpi we Wrocławiu fot. materiały prasowe

Dodatkowe informacje

  • Data imprezy: 17.02.2017
  • Bilety: 35/45 zł


W piątek 17 lutego, o godz. 20 we wrocławskim Klubie Firlej koncert zagra Astronautalis. Tego wieczoru uliczny hip-hop splecie się z rockową energią i popowymi hymnami. Bilety można nabyć na www.ticketpro.pl oraz www.firlej.wroc.pl.

Astronautalis (Andy Bothwell) urodził się w Jacksonville na Florydzie. Mimo tego, iż w wolnym czasie jednym z jego ulubionych zajęć było uczestniczenie w bitwach freestyle'owych, jego gust muzyczny znacznie różnił się od gustów jego oponentów. Wydał swój pierwszy hip-hopowy album "You and Yer Good Idea" sprzedawany tylko na koncertach, w 2003. Trzy lata później wypuścił "Mighty Ocean and Nine Dark Theaters", który był w większym stopniu inspirowany shoegaze'em i indie rockiem, niż poprzedni. Na kolejnych wydawnictwach Astronautalis dostarczał słuchaczom dzikiej mieszanki gatunkowej, w której wątki autobiograficzne przetykały się z historią, mroczne miejskie legendy przeplatały są zpodniosłymi hymnami. Nie inaczej było na jego przedostatniej płycie studyjnej, „This is Our Science” (2011), w której rapowane wokalizy towarzyszyły rockowym skandowaniem, natchnionym śpiewom w duchu gospel i tradycyjnymi balladom.

Najnowszy album Bothwella „Cut The Body Loose”, wydany w 2016 roku, można uznać za najbardziej agresywny i pesymistyczny w jego karierze. Artysta kreuje w nim wizje rzeczywistości, jako miejsca szalonego i zarazem bezlitosnego. Ale zamiast pozwolić, by ten świat przygniatał nas i napełniał smutkiem, musimy wykorzystać wszystkie sposobności, by uczynić świat lepszym miejscem. - Nie mówię o recyklingu, mówię o znalezieniu radości z bycia dobrym i budowaniu szczęścia na własny rachunek – tłumaczy Astronautalis.Komentarze