UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Newsy»Wizerunek Oxona wykorzystany w serialu "Szpital" stacji TVN ?

Wizerunek Oxona wykorzystany w serialu "Szpital" stacji TVN ?


wtorek, 07 marzec 2017 14:49
Wizerunek Oxona wykorzystany w serialu "Szpital" stacji TVN ? fot. materiały prasowe


W dniu 1 marca 2017 roku na antenie TVN został wyemitowany 616. odcinek serialu paradokumentalnego "Szpital". Ogólny opis odcinka możemy przeczytać na stronie szpital.tvn.pl:

"(...) Trzy 18-latki chciały dostać się na zamkniętą imprezę po koncercie hip-hopowego zespołu. Jedna z nich spadła z ogrodzenia i złamała sobie rękę. Druga z dziewczyn, której udało się przedostać za kulisy, została brutalnie zgwałcona przez pracowników ekipy technicznej. Dziewczynie pomógł wokalista. Pacjentka okłamuje przyjaciółki, że przespała się z chłopakiem, bo wstydzi się powiedzieć prawdę...(...)"

Okazuje się, że bohaterki danego odcinka "Szpitala" poszły na koncert rapera o pseudonimie "Okson". Dziś, 7 marca, krakowski raper Oxon na swoim fanpage'u wystosował w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

"Dnia 1.03.2017 r. na antenie TVN został wyemitowany 616. odcinek serialu paradokumentalnego "Szpital", w którym to trzy nastolatki próbowały dostać się na zaplecze koncertu krakowskiego rapera Tomka, pseudonim "Okson", którego wizerunek wyraźnie nawiązuje do komiksów (bluza, biżuteria). Jedna z dziewczyn złamała rękę, a druga została zgwałcona przez ekipę techniczną zespołu, co zostało wyraźnie zaznaczone przez lektora.

Liczba pojawiających się podobieństw pomiędzy mną a przedstawioną postacią wyklucza zbieg okoliczności, a wydźwięk odcinka godzi w moje dobro osobiste. Nikt z ekipy produkcyjnej nie kontaktował się ze mną, czy też z moim menedżerem celem zapytaniem o zgodę na użycie mojego wizerunku. Do momentu emisji odcinka nie wiedziałem, że będę zmuszony poradzić sobie z takim problemem, szczególnie w tak dużej skali.

W związku z zaistniałą sytuacją, czuję się zobowiązany, by wyraźnie zaznaczyć, że takie incydenty nigdy nie miały miejsca na naszych koncertach. Co więcej, chcę Was poinformować, że w dniu dzisiejszym wysłałem pismo do TVN z prośbą o usunięcie odcinka i stosowną rekompensatę za poniesione szkody.

O rozwoju sytuacji będę Was informował na bieżąco."

Odcinek sreialu "Szpital" można obejrzeć tutaj.Komentarze