UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Świat»Newsy»Kolejni artyści na Hip Hop Kempie

Kolejni artyści na Hip Hop Kempie


poniedziałek, 10 kwiecień 2017 13:56
Kolejni artyści na Hip Hop Kempie fot. materiały prasowe


Polską reprezentację na Kempie wzmacnia duet PRO8L3M! Choć od ich debiutu minęły zaledwie trzy lata, to ich pozycja na krajowej scenie jest już zdecydowanie niepodważalna.

Kolejną propozycją z zza Oceanu jest pochodząca z Newark Rah Digga - nie bez powodu nazywana przez AllMusic „jedną z najwybitniejszych kobiet MC na świecie” oraz posiadaczką „najlepszych skillsów wśród rapujących kobiet”. Wieloletnia członkini Flipmode Squad, której liderował sam Busta Rhymes to prawdziwa matka chrzestna truskulowego rapu lat ’90. 

Czym byłby Kemp bez koncertu Kontrafaktu? Jak co roku, tradycyjnie w programie najbardziej klimatycznej rap imprezy Europy ląduje legendarny, najgłośniejszy słowacki skład w historii. Kierowana przez Rytmusa grupa to prawdziwy pewniak – od początku istnienia festiwalu zajmuje sloty głównej sceny i rokrocznie rozkręca pod nią coraz lepsze imprezy!

Dzisiejsze ogłoszenia to również pierwsza programowa propozycja z Niemiec.Duet Slowy & 12Vince powróci do Hradca po trzech latach ze swoim klasycznymboom-bapowym rapem, podsycanym inspirowanymi jazzem samplami i przepełnioną emocjonalnym storytellingiem warstwą tekstową. Z pewnością w ich secie nie zabraknie nowych propozycji ze świeżutkiej, bo wydanej dosłownie kilka tygodni płyty „Undercover Blues”.Komentarze