UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Świat»Newsy»Kolejni artyści na Hip Hop Kempie!

Kolejni artyści na Hip Hop Kempie!


piątek, 14 kwiecień 2017 14:25
Kolejni artyści na Hip Hop Kempie! fot. materiały prasowe


Znamy kolejnych artystów, którzy w tym roku pojawią się na czeskim festiwalu Hip Hop Kemp.  Polska reprezentacja podczas tegorocznego festiwalu wzmacnia się duetem W.E.N.A. x Sarius! Ci dwaj panowie mieli się spotkać w studio tylko raz, podczas gościnnej nagrywki na krążek duetu Voskovy. Ich współpraca ułożyła się jednak na tyle dobrze, że zaledwie po kilku dniach w tłoczni Asfaltu wylądowała pełnoprawna EP-ka „Złe Towarzystwo”. Materiał sprawdził się rewelacyjnie i różnica między rap-sceną Warszawy i Częstochowy w jednym momencie zupełnie stopniała. Cała kolaboracja zaowocowała również serią wspólnych koncertów, której jednym z przystanków będzie właśnie Hip Hop Kemp 2017!

Wprost z Irlandzkiego Dublina przyjedzie do Hradca bez wątpienia najciekawszy reprezentant nowej fali z zielonej wyspy - Rejjie Snow. Zaledwie dwudziestotrzyletni raper ma już na swoim koncie miliony zapętleń na YouTube, świetne kolaboracje z najlepszymi amerykańskimi producentami, a przede wszystkim kreowany jest na prawdziwego odkupiciela tradycyjnego G-Funku. 

Niemiecką propozycją jest pochodzący z Dusseldorfu SuffDaddy. W swoich produkcjach stara się łączyć klasyczny rap z jazzowymi aranżacjami, a wszelkich wielbicieli tego typu mixów na pewno ucieszy fakt, że do Hradca Suff przyjedzie wraz z pełnym live bandem. Kemp po prostu kocha takie koncerty!

Do Kempowego składu dołącza także młodziutka reprezentantka z Wielkiej Brytanii - Little Simz. Ta 23-letnia raperka ma już na koncie dwa krążki, 4 mixtape’y, 6 EP-ek, własną niezależną wytwórnię muzyczną i długą listę występów na żywo. 

Już po raz szesnasty między 17 a 19 sierpnia teren byłego lotniska wojskowego w Hradec Králové zamieni się w prawdziwe centrum hip-hopowej zajawki. To tutaj, zaledwie 50 kilometrów od polskiej granicy, spotka się ze sobą rap, taniec, grafiti i produkcja, czyli wszystkie cztery filary najpiękniejszej pasji świata. Komentarze