UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Świat»Newsy»Kolejne gwiazdy Hip Hop Kemp 2017

Kolejne gwiazdy Hip Hop Kemp 2017


poniedziałek, 15 maj 2017 13:46


Już mniej niż sto dni zostało do kolejnej edycji festiwalu Hip Hop Kemp. Znamy kolejne gwiazdy, które uświetnią imprezę swoja obecnością.

Ciężko przypomnieć sobie inny, tak spektakularny wjazd z podziemia na sam szczyt, niż ten, który zaliczył Małpa ze swoim debiutanckim krążkiem „Kilka numerów o czymś”. Chociaż od tego czasu minęło już 8 lat, to Łukasz Małkiewicz wciąż nie schodzi poniżej poziomu, który na samym starcie wywindował sobie kosmicznie wysoko. Każda jego solówka pokryła się w Polsce złotem, a każdy jego koncert to prawdziwy majstersztyk, zarówno pod kątem muzyki jak i stylu. Autentyczny fan kempowej zajawki, który pojawiał się w Hradcu już nieraz, i to nie tylko w roli artysty, w tym roku ponownieponiesie kempową publiczność wysoko „Ponad Horyzont”.

Nie zatrzymujemy również ogłoszeń zza Oceanu. Kempowy program wzmacnia dzisiaj Saga, jeden z najbardziej uduchowionych, a przede wszystkim prawdziwie autentycznych raperów na brooklińskiej scenie. Nie zważając na podziały między podziemiem, a mainstreamem,Saga tworzy multipoziomowy rap zwracający uwagę na tematy ludzkiej świadomości i odpowiedzialnego życia. Klasyczne flow podparte jest w tym wypadku świetną produkcją, bo do Hradcaprzyjedzie on w towarzystwie Theloniousa Martina, cenionego producenta(mającego na koncie mixy dla Skyzoo czy Curren$y), z którym wydał w lutym tego roku bardzo esencjonalny album „Molotov”.

W siłę rośnie także ekipa z Wysp. Działający na scenie już od 12 roku życia Awate to gracz, który zdecydowanie ma coś do przekazania swoim rapem. Urodzony na północy Afryki, ale wychowany na londyńskich ulicach artysta nie boi poruszać się ważnych tematów dotyczących tożsamości rasowej, które podsyca niekonwencjonalnymi bitami na bazie soulu i psychodelicznego funku.

Nie zapominamy również o niemieckiej scenie, i wzmacniamy ją dzisiaj wyjątkowym duetem. Tak często używany w rapie termin „brat” nigdy nie brzmiał tak autentycznie, jak w kontekście składuMädness x Döl. To samo DNA, ta sama zajawka i rap skillsy wyssane prawdopodonie już z mlekiem matki – nie ma u naszych zachodnich sąsiadów bardziej naturalnego kolektywu tworzącego rap na tak wysokim poziomie!

Pamiętacie jak szalony koncert dał na Kempie w zeszłym roku Machine Gun Kelly? Radzimy zwrócić uwagę na tegoroczny występ Marpo. Reprezentant gospodarzy od lat, konsekwentnie buduje swoją stylówkę na połączeniu rapu z prawdziwym duchem rock’n’rolla, a o tym, że za południową granicą jest w tej grze niezrównany, niech świadczy ponad 150 tysięcy facebookowych fanów.

Już 17sierpniapo raz kolejny kempowe sceny ugną się pod naciskiem najlepszego rapu z całego świata, a czeskieHradec Královétradycyjnie zamieni się w europejskie centrum najpiękniejszej zajawki świata. Trzy dni przepełnione czarną muzyką, tańcem, sztuką i prawdziwym chilloutem to bez dwóch zdań idealny scenariusz na sierpniowy urlop. Nie bez powodu Hip Hop Kemp nazywany jest przez stałych bywalcówFestiwalem z Atmosferą - tutaj naprawdę można poczuć hiphopowy vibe!Wszystkie praktyczne informacje dotyczące tej imprezy, oraz ogłoszonych już dotychczas artystów znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

 Komentarze