UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Newsy»RADZIAS ZWYCIĘZCĄ PIERWSZEJ EDYCJI RED BULL KONTROWERSY

RADZIAS ZWYCIĘZCĄ PIERWSZEJ EDYCJI RED BULL KONTROWERSY


piątek, 26 maj 2017 11:01
RADZIAS ZWYCIĘZCĄ PIERWSZEJ EDYCJI RED BULL KONTROWERSY fot. Gniewko Głogowski


W czwartek 25 maja odbył się finał bitew freestyle’owych Red Bull KontroWersy. Improwizatorzy
z całej Polski przyjechali do Białegostoku, aby zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć
o zwycięstwo w pierwszej edycji zawodów. W ostatecznym starciu zmierzyli się Adam Bilu Bilik, Kacper Q-Key Kukawka, Gabriel Biały Białorucki oraz Radosław Radzias Kamiński. Po zaciętych walkach na słowa zwycięzcą został Radzias.

– Jestem w euforii, ale trochę jeszcze do mnie nie dotarło to zwycięstwo. Na pewno największą radość sprawił mi fakt, że będę mógł zrealizować profesjonalny materiał w studiu. – komentował Radzias chwilę po finale, w którym walczył przeciwko Adamowi Bilu Bilikowi. – To była bardzo wyrównana walka.Uważam, że Bilu jest bardzo dobrym zawodnikiem - mówił Radzias o swoim przeciwniku. Nagrodą dla zwycięzcy pierwszej edycji zawodów Red Bull KontroWersy są 24 godziny w profesjonalnym studiu nagraniowym.

–Adrenalina napędzała i działa na naszą korzyść. Radzias jest świetnym zawodnikiem, a mi nie pozostaje nic innego, jak cały czas się szkolić i iść do przodu. - mówił Adam Bilik, który zajął drugie miejsce
w ogólnopolskim finale. Pomimo przegranej Bilu czuł się zadowolony i zapewnił – Dopiero zaczynam, jeszcze nie pokazałem swojego potencjału!

W przystankach eliminacyjnych Red Bull KontroWersy zmierzyło się ze sobą łącznie 41 freestyle’owców. Kwalifikacje odbyły się w 3 miastach podczas lokalnych juwenaliów: we Wrocławiu 12 maja, w Warszawie 19 maja i Białymstoku 24 maja. W ścisłym finale udział wzięło 4 utalentowanych freestyle’owców: Bilu czyli Adam Bilik - zwycięzca wrocławskich eliminacji, Biały czyli Gabriel Białorucki - najlepszy freestyle’owiec
z warszawskiego przystanku, Radosław Radzias Kamiński - zwycięzca białostockich kwalifikacji oraz Kacper Q-Key Kukawka, który wygrał bitwę o ostatnie miejsce w ogólnopolskim finale.

Radzias był zdecydowanym liderem finałowego starcia – Myślałem, że trudno będzie przebić warszawskie eliminacje, ale przyjechałem do Białegostoku, a tu pojawił się Radzias i pozamiatał wszystkich przeciwników. Finał był kosmiczny. – mówił juror, Radek Szyszko z Prosto. – Biorąc pod uwagę ostatnie eliminacje - poziom finału nie zawiódł. - komentował Szymon EsDwa Kubas, drugi sędzia.

Za oprawę muzyczną całego wydarzenia odpowiadała DJ Lazy One. Licznie zgromadzona publiczność pod główną sceną Juwenaliów Politechniki Białostockiej entuzjastycznie reagowała na występy wszystkich zawodników, a zagrzewał ich do tego prowadzący imprezę, Filip Rudanacja Antonowicz. – Niesamowity klimat, juwenalia to największe święto studentów, takie Boże Narodzenie w środku lata, dobrze być jednym z elementów tych wspaniałych świąt. W Białymstoku masa uśmiechniętych ludzi stworzyła niezwykłą atmosferę.- podsumował finał prowadzący.

Trzecim sędzią była legenda polskiego freestyle’u Te-Tris czyli Adam Chrabin, który podkreślał udany start zawodów – Mamy za sobą pierwszą edycję Red Bull KontroWersy, która pokazała i udowodniła, że freestyle może ciągle być czymś świeżym i dającym mnóstwo satysfakcji, zarówno startującym, jak i organizatorom. Kilka nowatorskich pomysłów okazało się strzałem w przysłowiową dychę i sprawiło, że byliśmy świadkami narodzin nowej imprezy, która ma ogromny potencjał. Wierzę, że jest to dopiero wstęp do kolejnych odsłon, które przyniosą nam jeszcze więcej emocji.– podsumował Te-Tris.

Więcej informacji na: www.redbullkontrowersy.com oraz na oficjalnym fanpage’u: www.facebook.com/redbullkontrowersy

 Komentarze