UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Newsy»10. edycja "What You Got" już w lipcu

10. edycja "What You Got" już w lipcu


poniedziałek, 05 czerwiec 2017 12:35
10. edycja "What You Got" już w lipcu fot. materiały prasowe


What You Got to cykliczne wydarzenie będące esencją czterech elementów kultury, gdzie BBoy'ing, MC'ing, Graffiti i DJ'ing spotykają się aby szerzyć wspólną dewizę pokoju, miłości, wspólnoty i dobrej zabawy.

Jubileuszowa edycja pn. „ 10th Anniversary” odbędzie się 15 lipca na terenie lokalu Protokutura – Klub Sztuki Alternatywnej w Gdańsku przy ul. Niterów 29b. Podobnie jak w latach ubiegłych, głównym trzonem imprezy stanie się prestiżowy turniej breakdance z udziałem najlepszych tancerzy z kraju i zagranicy. Skład sędziowski wypełnią takie osobistości jak B-boy Bruce Almighty, Greku oraz Kubik. Za oprawę muzyczną zadbają weterani polskiej sceny, wśród których znajdują się Break DJ Bart, Fim oraz Krystek. Imprezę poprowadzi legendarny MC Trix, któremu towarzyszyć będzie niepowtarzalny duet Sierber & Mąka. Całość zostanie uzupełniona udziałem funky bandu Drunk Lamb, warsztatami tańca, jamem graffiti, wystawą fotografii artystycznej oraz dodatkowymi atrakcjami dla wszystkich uczestników. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Do tej pory w wydarzenie zaangażowani byli artyści z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Węgier, Czech a nawet Maroko, dzięki czemu What You Got urosło do rangi międzynarodowego festiwalu. Od 2007r. impreza organizowana była na terenie gminy Strzelce Krajeńskie, stając się na przełomie ostatnich lat największym wydarzeniem tego typu w województwie Lubuskim. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na aranżację What You Got w konwencji wakacyjnego eventu, który odbędzie się w okolicznościach industrialnej części Gdańska na terenach stoczniowych. Oprócz potyczek najlepszych europejskich tancerzy, na miejscu zaprezentowane zostaną dzieła trójmiejskich artystów graffiti, w szeregach których znajdują się takie postaci jak Plum, Tuse, Dasior, Ower, Ayor i wielu innych. Celem doraźnym festiwalu jest przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, zachęcanie dzieci i młodzież do aktywnego i zdrowego trybu życia, pobudzanie kreatywności, budowa rozwoju kulturowego pomorza oraz motywowanie innych instytucji do tworzenia podobnych inicjatyw społecznych.Komentarze