UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Świat»Newsy»Kolejne gwiazdy Hip Hop Kemp 2017

Kolejne gwiazdy Hip Hop Kemp 2017


piątek, 28 lipiec 2017 13:25
Kolejne gwiazdy Hip Hop Kemp 2017 fot. materiały prasowe


Już za równe trzy tygodnie wszyscy razem spotkamy się pod skąpaną w Hradcowym słońcu sceną, by wspólnie bawić się podczas najbardziej klimatycznego festiwalu Europy. Do tegorocznej edycji Hip Hop Kempu zostało tylko 20 dni, a to rewelacyjny moment na to, by jeszcze raz podkręcić programowe emocje kolejną wrzutką rap graczy z całego świata! Dzisiaj do składu imprezy wskakuje przede wszystkim pochodzący z Virginii kocur Masego, ale też europejska ekipa w postaci składów Supa and Jožiš Bangerer, Retrogott & Hulk Hodn oraz The Top Stoppers.

O Masego mówi się otwarcie, że wynosi współczesną rapgrę na zupełnie nowy poziom jakości, czerpiąc garściami ze swojego muzycznego wykształcenia oraz najlepszych wzorców klimatu wschodniego wybrzeża! Jego produkcje przepełnione są głębokimi, soulowo – jazzującymi kompozycjami, które idealnie współgrają z trapową naturą tego świeżaka. Jego przygoda rozpoczęła się na YouTube, gdzie chwalił się światu swoimi bitami, opartymi na grze saksofonu i brzmieniu Abletona. Jego potencjał został momentalnie wychwycony przez producentów z całego świata, a jego oficjalnym fanem został nawet sam Kaytranada. Nic w tym zresztą dziwnego, jeśli sceniczny wizerunek Masego otwarcie porównuje się do Pharrella Williamsa. Jeśli wciąż w pamięci macie nieprawdopodobne show, które w zeszłym roku na kempowej scenie zaserwował Anderson Paak., to miejcie tym razem oko na Masego, bo do niego należy kolejne kilka ładnych lat!

Pochodzący ze Słowacji duet Supa and Jožiš Bangerer to nic innego niż 2/3 dobrze znanego kempowej publiczności składu Moja Reč. Chociaż drogi tamtej ekipy się rozeszły, to Supa z Jožišem wciąż nagrywają nowe rzeczy, które zupełnie nie straciły na świeżości i przede wszystkim dobrze znają klimat Hip Hop Kempu!

Jest w muzyce duetu Retrogott & Hulk Hodn coś, co przełamuje zupełnie barierę językową ich twórczości i pozwala każdemu cieszyć się ich charyzmatycznym flow! Jeśli połączymy ich bezkompromisowe podejście do tekstów, które przepełnione są sarkazmem i ironią z samplowanym bitem, którego są wiernymi fanami, to dostaniemy mieszankę idealnie oddającą klimat Festiwalu z Atmosferą!

 

Na The Top Stoppers warto zwrócić uwagę nie tylko dlatego, że są jedynymi reprezentantami bułgarskiej sceny na tegorocznym Kempie, ale przede wszystkim ze względu na prawdziwie unikalne podejście do rapu. Ich mocno imprezowa stylistyka pozwoliła wspiąć się na zupełny szczyt bułgarskich list przebojów, i od lat zapełniać największe kluby w tym kraju.Komentarze