UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Wideo»"Dawca" - poruszający klip od Tau

"Dawca" - poruszający klip od Tau


sobota, 19 sierpień 2017 19:45
"Dawca" - poruszający klip od Tau fot. materiały prasowe


Tau na swojej najnowszej płycie "ON" po raz kolejny pokazał, że nie boi się podejmować trudnych tematów, zazwyczaj pomijanych w szerokiej dyskusji. Jednym z nich to temat biedy i bezdomności. Najnowszy klip został nakręcony w rodzinnym mieście rapera, czyli w Kielcach. Tau wszedł w rolę bezdomnego, który chodząc po ulicach prosi ludzi o drobne. W teledysku nie zabrakło zwolnionych, sugestywnych ujęć mających podkreślić ignorancję przechodniów.

Pod filmem na YT możemy przeczytać:

"Powyższy teledysk został zarejestrowany w sierpniu w Kielcach. Przechodnie nie wiedzą, że sceny rejestrowała kamera. Video ma przypominać problem bezdomności oraz zachęcać do dobrych, pozytywnych postaw wobec ludzi dotkniętych tym ogromnym problemem społecznym. Bezdomność można wyleczyć ! Pamiętajmy o naszych Bliźnich przez cały rok: latem gdy jest bardzo gorąco i zimą - kiedy jest tak wiele ofiar śmiertelnych z powodu zamarznięcia. Otwórzmy swoje serca i portfele dla tych ludzi, którzy tak jak my pragną żyć normalnie. Dziękuję. Tau."

Kilka słów od siebie dodał także Tau:

"Stałem się bezdomnym przez jeden dzień.

Problem tych ludzi jest mi bardzo bliski. Doświadczają upokorzeń, opuszczenia, zignorowania, samotności. Są obrażani, wytykani palcem, wyśmiewani, poniżani ... Są świadkami znieczulenia ludzkiego sumienia.

Niestety, nie mają w sobie już na tyle siły aby samodzielnie się podnieść. Skoro nawet człowiek uznał ich za współczesnych trędowatych. Na kim mogą się oprzeć ?

Dzięki Bogu jest ... Bóg. On potrafi wyprowadzić z każdego życiowego bagna: od depresji, przez uzależnienia aż po bezdomność.

I śmierć.

Nie oceniajmy ludzi w tym tyledysku. Oceńmy swoje serce: czy jest ono na tyle pojemne by zmieścić w nim siebie, przyjaciela, rodzica ? Wroga, niewierzącego, złego człowieka ? Bezdomnego, prześladowanego, krzywdzonego ?

Jeśli nie, to nie jest jeszcze to serce na wzór Serca Jezusa. A takie ma ono być.

Od dziś moje serce będzie jeszcze bardziej otwarte na cierpiącego człowieka.

I chwała za to Panu."Komentarze