UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Recenzje»RECENZJA: O.S.T.R – “Podróż zwana życiem”

RECENZJA: O.S.T.R – “Podróż zwana życiem”


poniedziałek, 23 luty 2015 18:01


Informacje o albumie

  • Data Premiery: 23.02.2015
  • Wytwórnia: Asfalt Records

W przypadku O.S.T.R, oczekując na płytę, wydawało się, że są dwie możliwości. Utrzymanie stałego, solidnego poziomu muzycznego lub rozczarowanie. Tym razem jest inaczej. O.S.T.R przeskoczył poprzeczkę, którą postawił sobie nagrywając kilkanaście poprzednich albumów. Trudne wyzwanie po ostatnich projektach w duetach.

„Podróż zwana życiem" to krążenie po sinusoidzie uczuć, przeżyć i poglądów. Rozgryzanie gorzkiej pastylki codzienności. O.S.T.R to nie tylko muzyk, ale już ojciec ukazujący meandry życia swoim potomnym. Ojciec - o dużej pokorze wobec życia. Nie można przejść obojętnie wobec warstwy tekstowej. Post Scriptum stawia pytanie o siłę miłości wobec utraty wolności i zdrowia. „Będziesz kochać, gdy stracę pamięć?"- pyta Adam. „Kto okradł Ciebie i mnie, zabrał dzieciństwo i chleb?" (Lubię być sam), „Powiedz mi kto ma bolometr?" (Fizyka umysłu).  Jak zwykle rodzinne miasto rapera otrzymało parę linijek - słuchamy jak Wysypuje się żniwo z łódzkiego ziarna".

Rezygnacja z sampli opłaciła się. Tytułowy utwór z mocno zarysowanym, nieco radiowym refrenem to tylko preludium doznań dźwiękowych, które usłyszymy. Prawdziwy raj dla fanatyków instrumentali. O.S.T.R pozostawił sporo przestrzeni, dając oddychać kompozycjom. Chwilami ma to smak soundtracku skomponowanego do filmu kina niezależnego. Ciężko sobie wyobrazić kogokolwiek innego obok pomysłów muzycznych rapera niż Killing Skills. Niezawodny tandem. Cadillac Dale nie wnosi zbyt wiele do albumu - tego zdolnego muzyka przyćmiły bity. Wybrane single nie prezentowały najlepszych atutów albumu.

Wystarczy zaparzyć mocną, czarną kawę, usiąść w porannym półmroku i dać się ponieść tej podróży, w której przewodnikiem jest samo życie. Życie, które każdy ze słuchaczy rozumie inaczej. Często „w objęciach złudzeń".

 

Kup/Pobierz

 

 Komentarze