UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Polska»Artykuły»Co, gdzie i kiedy - przewodnik po festiwalach hip-hopowych 2016

Co, gdzie i kiedy - przewodnik po festiwalach hip-hopowych 2016


poniedziałek, 11 lipiec 2016 17:50


Koniec szkoły, zaliczona sesja, urlop w pracy - dla wielu z Was wakacje zaczeły się już na dobre. Jak każdego roku, lato wyznacza początek przeróżnych festiwali muzycznych, nie tylko tych lansowanych przez mass media. Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najważniejszych eventach tegorocznych wakacji, związanych z kulturą hip-hop.

zywiec portal

Hip Hop Na Żywca (16 lipca)

Szósta edycja festiwalu to kolejne spotkanie z najlepszym polskim rapem. Na scenie żywieckiego amfiteatru zagrają Hemp Gru, Małpa, W.E.N.A., Sarius, Kartky, AD.M.A, LEH, Otsochodzi, Okoliczny Element, Proceente i Muflon. Oprócz MC's reprezentujących skrajnie różne style organizatorzy przygotowali zawody skate i BMX oraz pokazy b-boying'owe i graffiti. Bilety kosztujące od 25 do 45 zł można nabyć w przedsprzedaży lub w dniu festiwalu.

Strona WWW: www.hiphopnazywca.pl

 

Rap Stacja Festiwal Wolsztyn (21-23 lipca)

3-dniowa, niezwykle klimatyczna impreza odbędzie nad malowniczymi wolsztyńskimi jeziorami. Występy największych gwiazd polskiego rapu, takich jak Tede, O.S.T.R., Ten Typ Mes, Kaliber 44, Łona i Webber, Małpa, JWP/BC, Quebonafide, Rasmentalism, KęKę, Anton i Abel to tylko część przygotowanych atrakcji. Uczestnicy festiwalu będą mogli między innymi wziąć udział w warsztatach DJ-skich, rejsie po jeziorze oraz obejrzeć występy breakdance, bitwę freestyle'ową i bawić się na before party. Na stronie festiwalu zamieszczono listę miejsc noclegowych, wśród których są domki letniskowe, pola namiotowe, motele, pensjonaty i kwatery prywatne.
Bilety dostępne w cenach od 70 do 190 zł.

Strona WWW: www.rapstacja.com.pl

DSC 6358 portal

Mazury Hip-hop Festiwal Giżycko (21-24 lipca)

Najstarszy i najpopularniejszy festiwal hip-hopowy w Polsce. Twierdza Boyen już piętnasty raz w swojej historii ugości wszystkich fanów polskiego i zagranicznego rapu. W tym roku na giżyckiej scenie wystąpią O.S.T.R., Tede, Sokół i Marysia Starosta, Hemp Gru, JWP/BC, Quebonafide, Tau, Kali, Sobota, Te-Tris, Miuosh, Taco Hemingway, Gruby Mielzky i inni. Kto tym razem zgarnie Złotą Felgę? Jak zaprezentują się finaliści konkursu „Zagraj na MHHF"? Organizator daje możliwość skorzystania z oficjalnego pola namiotowego położonego niedaleko Twierdzy Boyen.
Wejściówki można zdobyć w cenie od 50 do 55 zł (bilety) oraz od 100 do 120 zł (karnet 3-dniowy). Festiwal jest objęty patronatem Magazynu VAIB!

Strona WWW: www.mazuryhiphopfestiwal.pl

GDM portal

Gdańsk Dźwiga Muzę (29-31 lipca)

Miłośnicy hip-hopu powinni zwrócić szczególną uwagę na pierwsze dwa dni eventu, podczas których wystąpią Edzio i Filipek, Taco Hemingway, KaeN, Tede, L.U.C, Promoe (Looptroop Rockers), Rapusklei i Bisz. Trzeci dzień będzie gratką dla fanów trochę cięższych brzmień, ponieważ zagrają m. in. Milczenie Owiec, Luxtorpeda i Hey. Na Placu Zebrań Ludowych oprócz koncertów odbędzie się szereg ciekawych warsztatów i bitew tanecznych w stylu dancehall, house, popping oraz hip-hop. Bilety na poszczególne części imprezy można kupić już za 15 zł.

Strona WWW: www.festiwalgdm.pl

DJI 0389

Polish Hip-Hop TV Festival (4-7 sierpnia)

Kilkudniowa impreza w Płocku odbędzie się już po raz czwarty. Jak zwykle organizatorzy zaprosili wielu polskich i zagranicznych artystów. Wśród niemal czterdziestu polskich raperów będzie można usłyszeć m.in Pezeta(!), Te-Trisa, Deysa, Nerwusa, O.S.T.R.-a, Tedego, Taco Hemingwaya i Małpę. Część z zaproszonych muzyków wystąpi z live bandami (Ten Typ Mes, B.O.K.). Gwiazdą festiwalu będzie legendarny nowojorski skład Onyx. Nieodłączną częścią festiwalu jest również słynna bitwa freestyle'owa. Organizatorzy zapewniają pole namiotowe dla uczestników festiwalu posiadających bilety wstępu. Udział w pierwszym dniu wydarzenia jest bezpłatny, natomiast dwudniowe karnety na imprezę kosztują od 65 do 80 zł. Limitowane wejściówki VIP na oficjalne after party to koszt 150zł. Festiwal jest objęty patronatem Magazynu VAIB!

Strona WWW: www.plhhfestival.pl

 

OFF Festival Katowice (5-7 sierpnia)

Impreza odbywająca się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów przyciąga jak magnes fanów szeroko pojętej alternatywy. Oprócz przedstawicieli muzyki elektronicznej (Brodka, Jóga, RYSY) będzie można oczywiście posłuchać rapu i pokrewnych gatunków (Kaliber 44, Syny, GZA z Wu-Tang Clan, Yung Lean). Ciekawą inicjatywą wydarzenia jest również kawiarnia literacka, czyli miejsce rozmów o literaturze, dziennikarstwie, poezji.
Uczestnicy festiwalu mogą skorzystać z dobrze zorganizowanego pola namiotowego. Na terenie campingu znajduje się zaplecze sanitarne i gastronomiczne, przechowalnia bagażu oraz punkt medyczny. Szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych zapewni bezpieczeństwo i dobrą zabawę osobom na wózkach inwalidzkich oraz niewidomym. Piaskoffnica to z kolei specjalny kącik dla najmłodszych uczestników festiwalu. Bilety kosztują od 150 zł (1 dzień) do 340 zł (karnet 3-dniowy) bez opłat za pole namiotowe.

Strona WWW: www.off-festival.pl

 

Łebski Hip Hop Festival (14 sierpnia)

Jednodniowa impreza nad Bałtykiem zadebiutuje już w te wakacje. Chociaż organizacyjnie impreza dopiero „raczkuje" zapowiada się nieźle głównie dzięki zaproszonym muzykom. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć takich artystów jak Sobota, KaeN, Dwa Sławy oraz Sokół i Marysia Starosta. Poza tym organizatorzy planują bitwę freestyle'ową, graffiti jam, a także warsztaty taneczne. Prowadzącym event będzie niezawodny Proceente. Bilety w cenie 55 zł są dostępne w internecie na najpopularniejszych platformach biletowych.

Strona WWW: www.lebskihiphop.pl

kemp portal

Hip Hop Kemp (18-20 sierpnia)

Stały punkt wycieczek fanów hip-hopu na festiwalowej mapie Europy. Chociaż impreza odbywa się w czeskim Hradec Králové, to festiwal już od dawna nosi miano "polskiego". W tym roku na scenie będzie można zobaczyć tak znamienite postacie jak np. Masta Ace, Method Man & Redman, Machine Gun Kelly, Anderson Paak, Looptroop Rockers oraz Małpa, Tede, Kaliber 44, Paluch, KęKę i wielu innych. Jak co roku docenione zostaną również inne elementy hip-hopu, czyli taniec i writing. Organizatorzy zapewniają pole namiotowe, parkingi i depozyt dla uczestników Kempu. Wejściówki można kupić w dwóch opcjach: standardowa w cenie 279 zł oraz VIP w cenie 499 zł.

Strona WWW: www.hiphopkemp.pl

 

Tauron Music Festival (18-21 sierpnia)

Festiwal jest tworzony przede wszystkim dla osób szukających bardziej niesztampowych, eksperymentalnych brzmień. Wśród artystów zaproszonych na tegoroczną edycję katowickiej imprezy znajdą się jednak wykonawcy nawiązujący w swojej twórczości do hip-hopu (Roots Manuva, Snarky Puppy). Organizatorzy zapewniają uczestnikom w pełni wyposażone miasteczko festiwalowe. Na stronie internetowej eventu znajduje się opis bazy noclegowej. Wejściówki w cenie od 120 do 300 zł.

Strona WWW: www.festiwalnowamuzyka.pl

 Komentarze