UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Świat»Newsy»Kolejna odsłona line-upu Hip Hop Kemp 2017

Kolejna odsłona line-upu Hip Hop Kemp 2017


piątek, 09 czerwiec 2017 13:47
Kolejna odsłona line-upu Hip Hop Kemp 2017 fot, materiały prasowe


Do kolejnej edycji Hip Hop Kemp zostało już tylko 69 dni. Organizatorzy zdradzili kolejnych artystów którzy w tym roku pojawią się w Hradec Kralove.  

Gruby Mielzky to zdecydowanie jeden z tych graczy, których nie da się nie lubić - mało jest bowiem na krajowej scenie artystów, którzy z taką konsekwencją budowaliby swoją stylówkę. Od oficjalnego debiutu z albumem „Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle”, Gruby nie schodzi poniżej poziomu, który bez wątpienia daje mu miejsce w czołówce polskiej sceny. Z pełną dozą pewności możemy zagwarantować, że to nie będzie typowy koncert Mielona. Na scenie dołączy do niego inny pełnokrwisty kempowicz, Małpa, wraz z którym zaprezentują na Hradcowej scenie materiał z tegorocznego krążka „Rottenberg”. Owoc ich kolaboracji nigdy wcześniej nie wybrzmiał dla tak dużej publiki, ale czy właśnie nie od tego jest Kemp, by realizować takie akcje?

Aktywny na scenie od dekady Prop Dylan to jedna z najbardziej cenionych postaci szwedzkiej rap gry. Autentyczność, boombapowa natura i pełna kontrola nad anglojęzycznym flow pozwoliły mu zyskać fanów na całym świecie (przeszło 500 koncertów na 4 kontynentach!), oraz uznanie samego środowiska. Nagrywki z DJ Premierem, Talibem Kweli czy Dilated Peoples potwierdzają, że Prop to prawdziwy ambasador skandynawskiej sceny na międzynarodowej arenie, a kolejnym przystankiem na jego trasie musi być właśnie Hip Hop Kemp.

Klasycznym przykładem dobrze działającej relacji na linii raper – producent może być niemiecki skład T9, w ramach którego DoZ9 płynie gładko pod bity, które przygotowuje Torky Tork. To łagodne określenie nie zostało tutaj użyte bezpodstawnie, bo ich nadchodzące wydawnictwo w dużej mierze inspirowane będzie właśnie pobytem duetu na malutkiej wyspie u wybrzeży Afryki, gdzie ładowali energię wygrzewająć się na oceanicznej plaży.

Szesnasta edycja Festiwalu z Atmosferą przyniesie również występ dobrze znanego kempowej publice Strapo. Pochodzący ze Słowacji raper rozbił tamtejszą scenę freestylową już w wieku 16 lat, gdy brawurowo zwyciężał w największych krajowych bitwach i słusznie zdobył miano cudownego rap dzieciaka. Od tego okresu minęło już ponad dziesięć lat, a Strapo dojrzał na tyle, by wydawać pełnoprawne albumy, które za naszą południową granicą są już prawdziwymi klasykami.Komentarze