UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jesteś tutaj:Strona główna»Wydarzenia»IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2017

IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2017


piątek, 17 listopad 2017 12:26

Dodatkowe informacje

  • Data imprezy: 2 grudnia 2017
  • Bilety: https://www.biletomat.pl/koncerty/ida-world-dj-championships-2017-5802/


2 grudnia do Krakowa po raz kolejny zawita największa turntablistyczna impreza Świata - Mistrzostwa Świata Dj’ów IDA 2017! Tegoroczna edycja przynosi ze sobą jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów w historii całego cyklu. W ICE Kraków z pełnym koncertem wystąpi nikt inny jak OSTR! Zagra on pełny koncert (min 50 min) ze specjalnymi wizualizacjami przygotowanymi na żywo na ogromnym ekranie przez Dj’a Haem’a.

W Centrum Kongresowym ICE Kraków nie zabraknie pokazów specjalnych w wykonaniu gwiazd dj’ingu. W tym roku wystąpią JFB (UK), BeatBombers (Portugalia) oraz Dj’e ND i Odilon z Belgii. Zawody o tytuł Mistrza Świata Dj’ow rozegramy jak zawsze w dwóch kategoriach „Technical” oraz „Show”. W tym roku swój start zapowiedziało 13 krajów. W Krakowie oczekujemy reprezentantów: Nowej Zelandii, Japonii, Filipin, Rosji, Czech, Belgii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoch, Brazylii oraz Polski.

Wśród startujących jest kilku faworytów. Z Belgii przylatuje ekipa The Mixfitz, która na swoim koncie ma już tytuł drużynowych Mistrzów Świata DMC. Wśród nich jest Dj Cross, który w 2011 wygrał imprezę IDA w Krakowie.

Jak zawsze zaskoczyć mogą Japończycy, ale największą niespodziankę może sprawić 13-letni nowozelandczyk Dj K-Swizz, który we wrześniu dostał się do bardzo prestiżowych zawodów Goldie Awards w Nowym Jorku, gdzie walczył ramię w ramię z najbardziej utytułowanymi dj’ami Świata. Oczywiście my wszyscy kibicować będziemy naszym reprezentantom: Dj’owi URE w kategorii „Technical” oraz Dj’om Pac1 oraz Kostek w kategorii „Show”.

Warto dodać, że równolegle do okresu promocji imprezy w internecie rozgrywa się batalia o tytuł Mistrza Świata IDA w kategorii Scratch. Tutaj mamy, aż dwóch reprezentantów. Tegorocznego Mistrza Polski - Pana Jarasa oraz obrońcę mistrzowskiego tytułu Dj’a VaZee.

Obydwoje reprezentują najwyższy światowy poziom i nie jest przesądzone, że właśnie tą dwójkę zobaczymy w wielkim finale. Zwycięzca kategorii Scratch Online Battle wyjawiony będzie podczas ogłoszenia wyników imprezy głównej w ICE Kraków.

AFTERPARTY

To jednak nie wszystko co czeka nas tego wieczoru. Wzorem lat ubiegłych zaraz po imprezie przenosimy się do pobliskiego FORUM Przestrzenie, gdzie odbędzie się oficjalne „afterparty” Red Bull 3Style Showcase. Impreza promuje nadchodzące w lutym światowe finały 3Style, których miastem - gospodarzem jest właśnie Kraków.

TELEDYSK IDA 2017 PROMO

Mistrzostwa Świata IDA jak co roku promuje specjalnie przygotowany na tą okazję teledysk. Tegoroczne IDA 2017 PROMO zrealizowane jest w podobnej formule do poprzednich wideoklipów. Główną rolę grają w nim występujący dj’e oraz ich niezwykłe umiejętności.

IDA 2017 PROMO - Dj Ride & Stereossauro, Erick Jay, JFB, VaZee, Excess produced by BeatBombers

To, co różni tegoroczną produkcję od innych to plan zdjęciowy, który był realizowany na 3 różnych kontynentach, w aż 5-ciu krajach, z których pochodzą gwiazdy klipu. Mamy więc ujęcia kręcone w Sao Paulo (Brazylia) z udziałem Erick’a Jay, Nowym Jorku (USA) z udziałem Dj’a Excess, Brighton (UK) z udziałem JFB, Lizbona (Portugalia) z ekipą BeatBombers oraz urokliwe, jesienne widokówki z udziałem Dj’a VaZee ze stolicy światowego turntablismu, którą niewątpliwie jest Kraków.

Miasto to od 11 lat gości imprezę IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS uznawaną za największe i najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie. To między innymi dzięki imprezom IDA wykształciła się w Polsce bardzo mocna scena dj’ska, która uznawana jest za jedną z najsilniejszych ośrodków tak zwanego „prawdziwego dj’ingu”.

#realdjing to najpopularniejszy hasztag stosowany względem osób, które posiadają wszystkie umiejętności miksowania i skreczowania i które cały czas kultywują gramofon, jako pełnoprawny instrument muzyczny.

ARTYŚCI IDA 2017

DJ JFB

Trzykrotny Mistrz DMC UK, legenda brytyjskiego dji’gu. Znany na całym świecie między innymi z kultowych remix’ów Fat Boy Slim’a. Jego ulubione gatunki to: Jazz, Funk, Soul, Hiphop, Dubstep, Glitch Hop, Electroswing, Ghetto Funk, Breakbeat, & Drum & Bass.

Podczas IDA 2017 zasiądzie w gronie jury, wykona pokaz specjalny oraz zagra na oficjalnym Afterparty.

https://www.facebook.com/turntablistdj/

BEATBOMBERS

BeatBombers to Dj Ride oraz Stereossauro. Są oni znakomicie znani publiczności naszej imprezy. W swoim dorobku posiadają 2 tytuły Mistrzów Świata w kategorii „Show”. W Portugalii między innymi dzięki tytułom IDA osiągnęli status największych gwiazd. Dj Ride ma ponad 130 tys fanów na facebooku, obydwoje często goszczą w telewizji i występują na największych europejskich festiwalach. W tym roku przylatują do Krakowa jako goście specjalni imprezy. Wystąpią ze specjalnym pokazem, będą sędziować zawodom oraz zagrają na Afterparty. BeatBombers są, też odpowiedzialni za produkcję tegorocznego utworu IDA 2017 PROMO.

https://www.facebook.com/beatbombers1/

https://www.facebook.com/djride1/

https://www.facebook.com/STEREOSSAURO/

DJ ODILON

Dj Odilon to Mistrz Świata IDA z roku 2010 i kilkukrotny Mistrz Belgii. Od lat oprócz miksowania zajmuje się produkcją muzyczną. To właśnie on jest odpowiedzialny za dostarczenie oficjalnych podkładów do IDA WORLD Online Scratch Battle, która równocześnie z promocja naszej imprezy odbywa się w internecie. Podczas finałów IDA wykona on pokaz specjalny oraz zasiądzie w gronie sędziowskim.

https://www.facebook.com/Dj-Odilon-93513202810/

DJ ND

To pięciokrotny Mistrz Belgii i oficjalny Dj marki Ortofon - producenta najlepszych systemów dj’skich na Świecie i wieloletnie sponsora IDA.

Podczas imprezy wykona dedykowany Ortofonowi pokaz specjalny oraz zasiądzie w jury. Wspólnie z Dj’em Odilon będą mieć jeden głos reprezentujący Belgię.

https://www.facebook.com/iamdjnd/

OSTR

Adama Ostrowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To niezmiennie od prawie 20 lat pierwsza liga polskiej sceny hip-hop. OSTR z ilością swoich sprzedanych płyt, zdobytych nagród i wyświetleń na YouTube może zawstydzić większość artystycznej elity w kraju.

W Krakowie podczas IDA World Finals zagra pełny koncert ze specjalnymi wizualizacjami, które na żywo zmiksuje dla niego Dj Haem.

Miejsce jakim jest ICE Kraków oraz szczególny format koncertu, gwarantują występ jakiego w Krakowie dawno nie było.

https://www.facebook.com/ostr.tabasko/

JWP

JWP to jeden z najlepszych i najdłużej działających zespołów na krajowej scenie hip-hop. Skład podobnie do OSTR zagra koncert zsynchronizowany ze specjalnymi wizualizacjami. Za miks na żywo teledysków odpowiedzialny będzie Dj Falcon1 - wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata IDA, najbardziej utytułowany obok Dj’a Eproma turntablista w Polsce.

https://www.facebook.com/jwpcrew/

https://www.facebook.com/Falcon1yo/

SZTIGAR BONKO

„Sztigar" to niesamowite estradowe alter-ego legendy polskiej sceny dj’skiej Dj’a Eproma. Historia Michała Baja, który ukrywa się pod obydwoma pseudonimami warta jest co najmniej niedzielnego odcinka TVN „Uwaga” lub w perspektywie rozwoju tej postaci nawet filmu. Urodzony w Jastrzębiu Zdrój Eprom wchodził w dorosłe życie jako autentyczny „sztigar” w tamtejszej kopalni węgla. Równolegle rozwijał swoją hip-hopową zajawkę, a konkretnie miłość do dj’ingu. Po wygraniu pierwszych tytułów Mistrza Polski, a potem zdeklasowaniu konkurentów podczas pierwszej edycji Mistrzostw Świata IDA w 2007, gdzie zgarnął tytuły w dwóch kategoriach przeniósł się do Warszawy, gdzie na dobre zadomowił się wśród elity polskiej sceny hip-hop. Obecnie oprócz bycia Dj'em produkuje i masteruje utwory w swoim studio Eprom Sounds (www.epromsounds.com). Jego płyta Sztigar Bonko "Jo Sznupia" spotkała się z dużą sympatią odbiorców.

Sympatyczny Sztigar Bonko, mówiący biegle zarówno gwarą śląską jak i po angielsku po raz kolejny poprowadzi naszą imprezą w ICE Kraków.

https://www.facebook.com/djeprom/

Część dzienna:

Wieczorną imprezę poprzedzi otwarta dla wszystkich, bezpłatna część wydarzenia obejmująca warsztaty dj'skie, testy sprzętu dj'skiego oraz największą w Polsce Scratch Sesję wspieraną przez sklep Studio Pro z Krakowa. Bezpłatna część imprezy odbędzie się w klubie 89 znajdującym się na terenie Forum Przestrzenie.

Bilety online: Biletomat.pl

Specjalne bilety kolekcjonerskie: Sklep BC 24 ul. Bożego Ciała 24

UWAGA: do każdego biletu dodajemy specjalną płytę IDA PROMO CD z utworami występujących na imprezie artystów.

Odbiór płyty przy wejściu na imprezę.

Projekt współfinansowany przy udziale środków Urząd Miasta Krakowa.

Sponsor główny:

ENERGA S.A

PATRONI MEDIALNI:

RMF MAXXX, DJ CITY, Electronic Beats, Where2B, Magazyn VAIB, Battle AVE

WSPÓŁPRACA:

Forum Przestrzenie, ICE Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe (operator ICE Kraków)

SPONSORZY:

Native Instruments - Traktor, Ortofon, Magma Bags & Accesories, Red Bull, Concept Music Art, Hotel IBIS, Slope, Intruz, F16 Tattoo Familia, Sushiro, Zooteka, Humpter, Vinilificio, Turntable Training Wax

Kontakt:

Fundacja Silva Rerum

Tomasz Kubik

ul. Rzeźnicza 1/15

31-540 Kraków

tel 605 122 912

tk EP_AT zooteka EP_DOT com EP_DOT plKomentarze